داستان بُکو

بُکو” متولد شبکه های اجتماعی و آشنایی ما با کتابداران خلاقی بود که در گروه تلگرامی “کتابداران ۲٫۰ ” محصولاتی از نمونه های خارجی که در حوزه ی کتاب دوستان و کتابداران و کتابخانه ها بود، به نمایش می گذاشتند. انواع ماگ ها، کیف و کفش ها، وسایل تزئینی و …. که به نوعی نماد کتاب و کتابخانه ویژگی اصلی آنها بود.
با این نمونه ها ایده ی راه اندازی یک فروشگاه آنلاین که محصولات مرتبط  تولیدی خود کتابداران خلاق و دوستداران کتاب باشد، در ذهن ما جرقه زد.
آشنایی با دوستان جوان کتابدار خلاق که تولید کننده ی مجله ی “کتابدار ۲٫۰” هستند انگیزه ی بیشتری برای راه اندازی بازار کسب و کار مبتنی بر خلاقیت ها و هنرهای دستی به ما تزریق کرد.
نمونه های خارجی زیادی در راستای این کسب و کار وجود دارد ولی یک فروشگاه آنلاین متمرکز می تواند پاسخگوی نیاز های افراد باشد. انواع محصولات برای دوستداران کتاب و کتابداران در بازارهای خارجی وجود دارد که دست ما برای خرید آن ها کوتاه است و از طرفی چرا خیل کثیر دوستانی که از نبود کار رنج می برند و گلایه دارند نتوانند از هنرهای خود برای بهره وری استفاده کنند؟!
اینجا جاییست تا هم شما برای خود وسایل زیبا تهیه کنید و هم به عنوان یک کتاب دوست و یا کتابدار با اهدای اینگونه هدیه ها به اطرافیان در سالروزهای تولد، فارغ التحصیلی و دیگر مراسم هایی مانند عیدی برای کودکان علاوه بر کتاب با هدیه ی یک محصول زیبا از این فروشگاه خاطره ی ماندگاری در ذهن هدیه گیرنده به جا بگذارید.
برای انتخاب اسم فروشگاه خیلی پیشنهاد ارائه شد و البته فرآیندی دو تا سه ماه طول کشید تا یک پرنده ی خیالی به نام “بُکو” در جاده های سرسبز شمال کشور پا به عرصه ی دنیای کتاب و کتابخوانی گذاشت.
محصولات ما طیف وسیعی از نقاشی ها، کارت پستال ها، وسایل زنانه و مردانه همچون کیف های دستی، نشانه های کتاب (بوک مارک ها)، ماگ (لیوان های سرامیکی) و….شامل خواهد شد.
پس با “بُکو” هم هنر زیبا را به دنیای کتاب و کتابخانه ها راه میدهیم و هم با “بُکو” فرهنگ کتابخوانی را در جامعه گسترش خواهیم داد.